Optymalizacja strony WordPress w 8 krokach

Optymalizacja strony WordPress jest niezwykle ważna, jeśli zależy nam na częstszych odwiedzinach gości i na wyższej pozycji strony w wyszukiwarce Google. Wolne ładowanie się strony związane jest ze słabą optymalizacją lub całkowitym jej brakiem. W internecie można znaleźć masę porad, które dotyczą optymalizacji strony w WordPress.

Przejrzeliśmy źródła i wybraliśmy 8 punktów, które mogą służyć odpowiedniej optymalizaoptymalizacja wordpresscji stron WordPress. Przed przystąpieniem do dokonywania jakichkolwiek zmian, należy pamiętać, aby stworzyć wersję zapasową danych, ponieważ przy eksperymentowaniu zawsze może pójść coś nie tak, jak byśmy tego chcieli.

Główny cel optymalizacji: przyspieszyć działanie strony.

Optymalizacja wordpress pod SEO – 8 kroków optymalizacji WordPress.

  • Optymalizacja obrazków
  • Przejrzysty <head>
  • Optymalizacja bazy danych
  • Redukcja przekierowań
  • Pozbycie się niedziałających linków
  • Pozbycie się zbędnych wtyczek i motywów
  • Wtyczka cache – pozwala na szybsze wyświetlanie statycznej treści strony
  • Odpowiedni, tzn. wydajny, hosting

Optymalizacja obrazków na WordPress?

Na optymalizację obrazów w WordPressie składają się głównie dwa aspekty:

  • format
  • wielkość

Do obróbki obrazów można użyć odpowiedniej wtyczki, ale może zamiast instalować kolejną wtyczkę, która spowolni Twoją stronę, zdecyduj się na obróbkę zdjęcia w jakimś programie graficznym. Zdjęcia trzeba zapisać w formacie .jpg i w takiej wielkości, aby nie przekraczała 150 kB.

Jak przyspieszyć stronę na WordPress?

Jak się okazuje szybkość działania strony ma wpływ na to jak odbiorcy spostrzegają daną stronę, ile czasu na niej spędzą, jakie będą ich odczucia, a także jak szybko ją opuszczą. Dodatkowo, szybkość ładowania strony na WordPressie ma również wpływ na jej miejsce w wynikach wyszukiwania. Strony, które są mniej przeładowane i mają mniej treści – szybciej się ładują.

Wtyczka na pomoc!

Internet oferuje całe bogactwo udogodnień w postaci wtyczek, które zoptymalizują stronę WordPress. Warto pamiętać, by nie instalować wtyczek, które powielają treść i przy tym nie są funkcjonalne. Należy usunąć nieaktywne wtyczki i zainstalować wyłącznie te, których użycie jest niezbędne do prawidłowego działania strony.

Dodatkowe kroki

Co jeszcze można zrobić, aby zoptymalizować stronę na WordPress pod SEO? Źródła podają, że można zmniejszyć rozmiar HTML, JS, CSS – usunąć z niego zbędne znaki, wybrać odpowiedni szablon czy zmienić wersję PHP.

5/5 - (4 votes)